معرفی انجمن علمی پژوهشی قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

انجمن علمی پژوهشی قلب و عروق دانشگاه زیر نظر دکتر کریم ریاست محترم دانشگاه در تاریخ 22 اسفند 1394 به کمک دانشجویان و اساتید راه اندازی شد تا دانشجویان در زمینه های علمی و پژوهشی قلب و عروق در سطح دانشگاه فعالیت داشته باشد. این انجمن دارای چهار معاونت است:

1-روابط عمومی: یکی از مهم ترین ساختارهای اجرایی انجمن است که پل ارتباطی مناسب رو بین معاونت های انجمن ایجاد می کند و هماهنگی و برگزاری جلسات را بر عهده دارد.

2-پژوهشی: بدون شک هر انجمن به یک زمینه ی مناسب برای انجام فعالیت های علمی و تحقیقاتی کاربردی نیاز دارد تا از این طریق بتواند به یکی از اهدافش که رشد سطح علمی-پژوهشی دانشجویان است برسد. این معاونت در نظر دارد با برنامه ریزی و برگزاری دوره های علمی،تخصصی در زمینه قلب و عروق به این هدف مهم برسد و توانمندی های اعضای انجمن را در این زمینه تامین نماید.

3-آموزش: یکی دیگر از قسمت های فعال انجمن است و با توجه به اهمیتی که آموزش دارد، این معاونت نیاز سنجی آموزشی در حوزه تخصصی قلب و عروق را می سنجد و در این راستا از راهنمایی اساتید نیز بهره می گیرد تا بتواند با نگاهی مدون، برای برگزاری دوره های مورد نیاز برنامه ریزی کند تا اعضای انجمن بتوانند در فضای مساعد رشد پیدا کنند و از آموخته هایشان در آینده ای نزدیک استفاده لازم رو ببرند. از وظایف این معاونت می توان به برگزاری کارگاه های پیوسته قلب و عروق، سمینار، همایش ،کنگره،سمپوزیوم، تورهای تحقیقاتی، ژورنال کلاب و..... اشاره کرد.

4: نشریه یکی از قسمت های جذاب انجمن است که اعضای مشتاق به ترجمه و تالیف کتاب ها  و مقالات معتبر قلب و عروق را هدایت می کند  و در تهیه ی کتابچه همایش ها همکاری های لازم را انجام می دهد.

این انجمن با وجود سابقه کم فعالیت خودش توانسته طرح ها و برنامه های قابل قبولی رو تا به این جای کار ارائه بده برای نمونه می توان به بازدید هیئت موسس از مرکز کوهورت روانسر، برگزاری کارگاه های آناتومی بالینی قلب، گام های مقاله خوانی و مقاله نویسی، سرچ در پایگاه های اطلاعاتی مختص حوزه قلب و عروق، تورهای تحقیقاتی در بیمارستان امام علی، سمینار و ..... اشاره کرد.

در سمیناری که در تاریخ 28/6/95 با حضور اساتید محترم انجمن جناب آقای دکتر سیابانی و دکتر یاری برگزار شد، گروه ها زحمت کشیدند و پروژه هایشان را ارائه دادند.

گروه 1 :پایا شریفی ، علی طولابی، علی بیطرف           « ارتباط ویتامین D با بیماری های قلبی عروقی »

گروه2 :نونا رهبری، کوثر رزمگیر، فاطمه شاهماری،           «ارتباط کلسترول با ابتلا به بیماری های قلبی عروقی »

گروه3:بهناز درویشی ، زهرا نصرتی، معصومه امیری         «تاثیر وارفاری بر زنان باردار با دریچه مصنوعی قلب»

گروه4: مریم حیدری، زینب صیفی           «بررسی رابطه MI ومصرف دخانیات»

گروه5: سپیده حسین خانی، الهه موسی بیگی          «پریکاردیت حاد»

گروه6: حدیث باقری،عاطفه رضایی            «تاثیر سیگار بر بیماریه ای قلبی عروقی»

گروه7: سمن عنایتی، سمیه بیگی           «بررسی سبک زندگی و ابتلابه بیماری های قلبی عروقی»

گروه8: محمد کیان زرافشانی          «آلودگی هوا و ابتلا به بیماری های قلبی عروقی »

گروه9: معین اشرفی          «تاثیر داروهای بیهوشی بر سیستم قلبی عروقی»

گروه10: رضا صیادی             «کوآرکتاسیون آئورت»

گروه11: امین ایران پناه           «استفاده از دارو در کنترل فشار خون در بیماران مبتلا به هایپرتانسیون»

 

دوستان عزیزی هم که تمایل دارند عضو KSHA یا همون انجمن قلب و عروق بشوند نام و نام خانوادگی ، رشته ، مقطع، رزومه پژوهشی (در صورت داشتن) و شماره تماس رو به آدرس   aorta.studentorganization@gmail.com ارسال نمایند. همه رشته های علوم پزشکی کرمانشاه می توانند عضو انجمن بشوند.